II. Oktató Védőnői Fórum a Tanszéken

2023. december 07-én már második alkalommal került megszervezésre a Széchenyi István Egyetem Preventív Egészségtudományi Tanszékén 21 oktató védőnő és a Tanszék munkatársainak részvételével az Oktató Védőnő Fórum rendezvény.

vedonoi_forum_20231207.jpg

1. A tanszékvezetői köszöntőt követően az alábbi témák kerültek ismertetésre:

• A tanszék működésének, felépítésének, dolgozóinak, feladatköreinek bemutatása. A képzés egészéről tájékoztatás (elméleti, gyakorlati, klinikai és védőnői területi szakmai gyakorlati képzés). A védőnő szakirány évfolyamainak létszámalakulásáról, eredményekről, nehézségekről tájékoztatás.
  • A védőnői szakmai felügyelet átalakítása, ehhez kapcsolódóan változások a védőnői szakmai területi gyakorlatok szervezésében.
  • A hallgatók a terephez igazodva, az oktató védőnővel egyeztetetten, az ő iránymutatása szerint teljesítik a védőnői szakmai területi gyakorlataikat.
  • A 7. szemeszterben (2024. őszi félév) indul a Szakdolgozat tantárgy, az oktató védőnők, a védőnők szakdolgozati témavezetőként (külső konzulensként) segíthetik a hallgatók munkáját, a hallgató egyéni megkeresése alapján.
  • Az új felvételi eljárási rendről, az intézményi plusz pontok szerzésének lehetőségéről, és a korábban kiküldött „Út a felsőoktatásba” című képzésünkről tájékoztatás.
  • A programról a részletes leírás, az órarend, és a jelentkezési lehetőség az alábbi linken érhető el: https://felveteli.sze.hu/a-jovo-egeszsegtudorai

2. A teljes képzés (8 félév), és a 2023/2024. tanév tavaszi félév védőnői szakmai területi gyakorlatainak átfogó bemutatása (Horváth Krisztina mestertanár, szakmai és területi gyakorlatokért felelős terepkoordinátor)

• Védőnő II. évfolyamos hallgatók védőnői szakmai gyakorlata:
    Védőnői várandós- és gyermekágyas gondozás, nővédelem (42 óra/félév területi gyakorlat)
  • Védőnő III. évfolyamos hallgatók védőnői szakmai gyakorlata (a képzés során új, most vesznek részt először hallgatóink ezeken a gyakorlatokon)
    - 0-7 éves gyermek védőnői gondozása (42 óra/félév területi gyakorlat)
    - Iskolavédőnői munka módszertana I. (42 óra/félév területi gyakorlat).

3. Az Oktató Védőnői Fórumon felmerülő kérések/kérdések megválaszolása, megbeszélése.

A tanszék számít az oktató védőnők szakmai tudására, együttműködésére annak érdekében is, hogy minél több, jól képzett védőnő kerüljön majd ki a munkába, segítve ezzel a védőnőhiányt, az üres álláshelyek betöltését.

Oktató Védőnői Fórumokat a továbbiakban is szeretnénk szervezni, mert fontos számunkra, hogy a gyakorlati és az elméleti tudás minél közelebb kerüljön egymáshoz, ehhez pedig elengedhetetlen a közös munka és az együtt gondolkodás.

Győr, 2023.12.12.

(Összeállította: Soósné Dr. Kiss Zsuzsanna PhD, tanszékvezető egyetemi docens
Nits Lászlóné, oktatásszervező, kari titkársági referens)

TANTÁRGYI INFORMÁCIÓK

Válassza ki a beiratkozás félévét!
Válassza ki a nyelvet!
Válassza ki a szakot!
Válassza ki a szakirányt!
Válassza ki a tantervet!

Tantárgyi tematika kereső